Birləşmiş Ştatlar səlahiyyətliləri ölkəyə gələnlər üçün koronavirusun olması üçün məcburi testləri ləğv etdi. Bu barədə Xarici KİV Xəstəliklərə Nəzarət və Profilaktika üzrə Federal Mərkəzlərin (CDC) müvafiq əmrinə istinadən xəbər verir.
Yeni sərəncam iyunun 12-də ABŞ-ın şərq sahili vaxtı ilə saat 00:01-də (Bakı vaxtı ilə 08:01) qüvvəyə minib. Agentlik aydınlaşdırıb ki, bundan sonra başqa ölkələrdən ABŞ-a səfər edən sərnişinlərdən təyyarəyə minməzdən əvvəl mənfi COVID-19 test nəticəsi və ya toxunulmazlığı təsdiq edən sənəd təqdim etmək tələb olunmayacaq.
Tibbi tənzimləyici qeyd edib ki, ABŞ vətəndaşlığı və ya miqrasiya vizası olmayanlardan hələ də peyvənd sertifikatı tələb olunur.

США упростили въездные требования
Власти США отменили обязательное тестирование на коронавирус для иммигрантов. Об этом сообщают зарубежные СМИ со ссылкой на соответствующий приказ Федерального центра по контролю и профилактике заболеваний (CDC).
Новый порядок вступил в силу 12 июня в 00:01 по американскому времени (08:01 по бакинскому времени). Агентство уточнило, что пассажиры, направляющиеся в США из других стран, больше не будут обязаны перед посадкой предъявлять отрицательный результат теста на COVID-19 или документ, подтверждающий иммунитет.
Медицинский регулятор заявил, что те, у кого нет гражданства США или миграционной визы, по-прежнему обязаны иметь справку о прививках.